Strona główna » kursy stacjonarne

Kursy grupowe

Ucz się na grupowym kursie pod okiem specjalisty

Dlaczego kurs stacjonarny?

kontakt z instruktorem


Pomiędzy zajęciami jesteś w kontakcie z tutorem. Możesz wysyłać prace do dodatkowej korekty.

grupa motywuje!


Poznasz ludzi o tych samych zainteresowaniach a myśl o kolejnym spotkaniu z innymi będzie motywować Cię do pracy w domu.

materiały do kursu


Na zajęciach otrzymujesz dodatkowe materiały dydaktyczne, praktyczne (np. pędzle) oraz inspiracyjne.

dostęp do kursu online


Do każdego kursu od podstaw GRATIS otrzymujesz dostęp do jednego z dwóch kursów online: Photoshop i Krita od podstaw. Dzięki nim już przed rozpoczęciem kursu zapoznasz się z programami graficznymi.

elastyczne odrobienia


Jeżeli nie uda Ci się dotrzeć na swoje zajęcia w każdym tygodniu masz kilka dostępnych terminów odrobieniowych.

certyfikat ukończenia


Po ukończeniu każdego kursu możesz otrzymać certyfikat. Warunkiem jest obecność na minimum 80% zajęć.

Wybierz kurs dla siebie

digital painting od podstaw

Kurs od podstaw jest przeznaczony dla osób, które nigdy nie miały do czynienia z digital paintingiem lub postawiły w tej dziedzinie dopiero pierwsze kroki. Na kursie nauczysz się:

Na zajęciach poznasz najważniejsze funkcje programów graficznych używane przy digital paintingu. Posługujemy się programami Photoshop i Krita, jeżeli korzystasz z innego programu zalecamy samodzielne zapoznanie się z jego interfejsem przed rozpoczęciem kursu.

Dowiesz się jak działa światłocień, jak za pomocą walorów budować kompozycję i przestrzeń na swoich pracach.

Malowanie z natury to ćwiczenie, które pozwala mocno rozwinąć widzenie przestrzeni i perspektywy, ale także umiejętność oddawania faktur materiałowych i kształtów różnych obiektów. Dowiesz sie jak pracować na warstwach i szkicować.

W tworzeniu krajobrazu poznasz zasady perspektywy geometrycznej i powietrznej, dowiesz się jak budować klimat i przestrzeń na obrazie a także poznasz kolejne narzędzia takie jak np. maski przycinające.

Wprowadzimy Cię też w podstawy  anatomi. Dowiesz się jak ćwiczyć, żeby osiągać w tym arcytrudnym temacie coraz lepsze rezultaty.

Ulubiony temat większości kursantów! Poznasz sposoby szkicowania głowy i twarzy zgodnie z zasadami anatomii, sposoby malowania światła i detali ludzkiej twarzy.

Zastosujesz poznane zasady anatomii do stworzenia realistycznej postaci lub conceptu.

Previous
Next

projektowanie postaci

Previous
Next

Kurs projektowania postaci zalecany jest osobom średniozaawansowanym, które już mają chociaż niewielkie doświadczenie w digital paintingu lub przeszły kurs od podstaw.

Na kursie dostaniesz zadanie – projekt postaci (niekoniecznie humanoidalnej ;)). Dowiesz się jakie są sposoby pracy nad projektem, jak szukać referencji i wiedzy potrzebnej do stworzenia konkretnego conceptu.

Na zajęcia dowiesz się jakie są dwie podstawowe metody szkicowania postaci: szkic linearny i walorowy.

Poznasz różne sposoby nadawania koloru: kolorowanie prac przygotowanych wcześniej w skali szarości lub pracowanie od początku na plamach barwnych.

Nauczysz się nadawać conceptom odpowiedni poziom szczegółów i poznasz techniki przy tym pomocne.

Wyjdziesz z tego kursu z kilkoma gotowymi, autorskimi projektami postaci, które wzbogacą Twoje portfolio.

digital painting do 15 lat

Dla fanów gier, filmów i książek fantastycznych w wieku 11 – 15 lat mamy osobny kurs. Na zajęciach tworzymy w technice digital painting prace w tematach, takich jak:

Rysowanie prac z ulubionymi bohaterami z książek, gier i filmów lub projektowanie postaci z własnych pomysłów.

Średniowieczna wioska, futurystyczne miasto, a może dziki zachód? Na tych zajęciach przemycamy też sporą dawkę wiedzy o perspektywie.

Portrety ulubionych postaci z filmów,  świata muzyki lub swoich znajomych.

Jeden z ulubionych tematów naszych kursantów! Tworzymy albo rysunek ulubionego zwierzęcia, albo projektujemy fantastycznego potworka opartego o zwierzęce kształty.

Zastosujesz poznane zasady anatomii do stworzenia realistycznej postaci, conceptu postaci fanstastycznej, postaci z mangi.

Taki dobór tematów pomaga zachęca do nauki i pozwala zachować zapał do rysowania na bardzo długo. 

Te zajęcia to doskonały sposób, aby wykorzystać swoje zainteresowania i przekuć je w kreatywne i rozwijające hobby a być może nawet ścieżkę przyszłego rozwoju zawodowego.

Zajęcia prowadzą młode osoby, które też od wczesnych lat fascynują się tworzeniem i chcą przekazywać swoją pasję dalej.

Kurs nie wymaga wcześniejszego przygotowania rysunowego.

Previous
Next

Blender 3D

Previous
Next

Blender to obecnie najpopularniejszy program do modelowania 3D i animacji. Dzięki temu, że jest całkowicie darmowy stał się najpopularniejszym narzędziem 3D w branży gier i filmów. 

W czasie zajęć nauczysz się m.in.:

Poznasz najważniejsze narzędzia, dowiesz się jak dostosować interfejs do swoich potrzeb i nawigować w pliku.

Nauczysz się modelować hard surface oraz organiczne.

Nauczysz się tworzyć i stosować tekstury w modelach 3D.

Stworzysz materiały przy użyciu node editora.

Nauczysz się renderowania zbudowanych przez siebie obiektów i scen.

Tworzenie postaci, głowy lub zwierzędcia narzędziem rzeźbienia.

Tworzenie szkieletu postaci służącego do animacji.

Instruktorzy

poznaj nasz zespół

Agnieszka Antosiewicz

2d digital tutor

Swoją przygodę ze sztuką zaczęła od malarstwa olejnego, co doskonale widać w malarskim stylu jej grafik. Od 2012 roku zajmuje się digital paintingiem, od trzech lat prowadzi kursy digital paintingu od podstaw i zaawansowane. Absolwentka Wydziału Sztuki UP w Krakowie.

Ziemowit B

2d digital tutor

Pasjonatka malarstwa olejnego, studentka Malarstwa na ASP w Krakowie, absolwentka studiów podyplomowych Grafika Komputerowa i DTP oraz oczywiście digital painter. Tworzyła ilustracje m.in. dla Curseborn Saga, ORaFilms a także okładki i ilustracje do wielu książek. Prowadzi kursy digital painitingu oraz tradycyjnego rysunku i malarstwa w szkole rysunku Domin Kraków.

Gabriela Głowacka

2d digital tutor

Studentka architektury, nauczycielka rysunku tradycyjnego w szkole rysunku Domin Kraków oraz digital paintingu dla młodzieży <15.

Albert Jarzyna

3d digital tutor

Pasjonat modelowania 3D. Udowodni Ci, że Blender wcale nie jest taki straszny, jaki się wydaje, gdy otwierasz go pierwszy raz!

Jesteś zupełnie początkujący?

Weź udział w kursie online Photoshop lub Krita – podstawy do digital paintingu. Jeśli po ukończeniu tego kursu zapiszesz się na kurs stacjonarny – zwrócimy Ci pieniądze za kurs online!

Nadchodzące terminy

terminy najbliższych szkoleń

1

Digital painting od podstaw KRAKÓW

Opinie o kursie

ZOBACZ CO MÓWIĄ O NAS ABSOLWENCI

FAQ

często zadawane pytania

Nie jest to konieczne. Możesz zacząć swoją przygodę z twórczością od digital paintingu i w trakcie tworzenia swoich pierwszych prac poznawać podstawowe zasady perspektywy czy kompozycji. 

Oczywiście osoby z solidnym przygotowaniem malarskim bądź rysunkowym szybko przeniosą zdobyte wcześniej tradycyjne umiejętności na prace w nowej technice, ale jeżeli Twoim celem jest nauka digital paintingu możesz zacząć od tej techniki. 

Jeśli chciałbyś doszlifować swój rysunkowy lub malarski warsztat to polecamy kursy tradycyjne w  zaprzyjaźnionej szkole rysunku.

Na zajęciach digital painting potrzebny jest własny laptop i tablet. Istnieje możliwość wypożyczenia tabletu na czas kursu w cenie 100 zł za cały kurs (można go zabrać na cały czas trwania kursu do domu).

Na zajęciach Blender 3D potrzebny jest laptop oraz myszka komputerowa. Tablet nie będzie potrzebny.

 

Do zajęć digital painting polecamy programy Photoshop (płatny – 12,29 euro /miesiąc) lub Krita (darmowy).

Możesz też korzystać z innych programów graficznych ale zalecamy przed zajęciami samodzielnie zaznajomić się z interfejsem i rozmieszczeniem najważniejszych narzędzi, ponieważ nasi prowadzący znają w stopniu zaawansowanych programy Photoshop i Krita.

Na zajęciach Blender 3D potrzebny jest program Blender (darmowy) w wersji 2.91 lub wyższej.

Zajęcia odbywają się w naszym studio przy ul. Westerplatte 3/4 w Krakowie. Jeżeli nie masz możliwości przyjeżdżać do Krakowa zapraszamy do udziału w mentoringu lub kursie online.

Tak, jeżeli z jakichś powodów nie udało Ci się dotrzeć na zajęcia możesz odrobić nieobecność na zajęciach innej grupy. Żeby skorzystać z takiej możliwości skontaktuj się ze swoim prowadzącym żeby uzgodnić termin odrobienia.

KONTAKT

napisz do nas