Strona główna » Kursy digital painting w Krakowie

Kursy digital painting w Krakowie

Zapraszamy na kursy stacjonarne, które odbywają się w naszej pracowni przy ul. Westerplatte w Krakowie.

Zalety stacjonarnego kursu digital painting

Na naszym kursie grupowym w Krakowie nauczymy Cię tworzyć piękne cyfrowe ilustracje – i nie tylko! Zobacz, z jakimi korzyściami wiąże się udział w naszym kursie.

Kontakt z instruktorem


Masz nie tylko bezpośredni kontakt z nauczycielem podczas zajęć, ale też pomiędzy lekcjami. Możesz zadawać pytania i wysyłać swoje prace do dodatkowej korekty.

Grupa motywuje!


Dzięki zajęciom w pracowni w Krakowie poznasz ludzi o tych samych zainteresowaniach, a myśl o kolejnym spotkaniu z innymi będzie motywować Cię do pracy w domu.

Materiały do kursu


Na zajęciach otrzymujesz dodatkowe materiały dydaktyczne, praktyczne (np. pędzle) oraz inspiracyjne.

Dostęp do kursu online


Do każdego kursu stacjonarnego od podstaw otrzymujesz (za darmo) dostęp do jednego z dwóch kursów online: Photoshop lub Krita dla początkujących. Dzięki nim już przed rozpoczęciem kursu zapoznasz się z programami graficznymi.

Elastyczne odrobienia


Nie musisz martwić się, że przepadną Ci zajęcia. Jeżeli nie uda Ci się dotrzeć na swoje zajęcia, w każdym tygodniu masz kilka dostępnych terminów, kiedy możesz je odrobić.

Certyfikat ukończenia


Po ukończeniu każdego kursu możesz otrzymać certyfikat. Warunkiem jest obecność na minimum 80% zajęć.

Wybierz kurs digital painting dla siebie

Zobacz, jakie kursy odbywają się w naszej pracowni w Krakowie i wybierz ten, który Cię interesuje. Na naszym blogu znajdziesz wpis, który ci w tym pomoże: Jaki kurs wybrać?

Kurs digital painting do 15 lat (Kraków)

Dla fanów gier, filmów i książek fantastycznych, którzy mają od 11 do 15 lat, przygotowaliśmy osobny kurs digital painting w naszej pracowni w Krakowie. Na zajęciach tworzymy cyfrowe prace w tematach takich jak:
Rysowanie prac z ulubionymi bohaterami z książek, gier i filmów lub projektowanie postaci z własnych pomysłów.
Średniowieczna wioska, futurystyczne miasto, a może dziki zachód? Na tych zajęciach przemycamy też sporą dawkę wiedzy o perspektywie.
Portrety ulubionych postaci z filmów, świata muzyki lub swoich znajomych.
Jeden z ulubionych tematów naszych kursantów! Tworzymy rysunek ulubionego zwierzęcia albo projektujemy fantastycznego potworka opartego o zwierzęce kształty.
Poznajemy zasady anatomii i tworzymy realistyczne postacie, concepty postaci fantastycznej albo postaci z mangi.
Taki dobór tematów zachęca do nauki i pozwala zachować zapał do rysowania na bardzo długo. Kurs digital painting dla nastolatków to doskonały sposób, aby wykorzystać zainteresowania i przekuć je w kreatywne, rozwijające hobby, a być może nawet w ścieżkę przyszłego rozwoju zawodowego. Zajęcia prowadzą młode osoby, które też od wczesnych lat są zafascynowane tworzeniem i ich celem jest przekazywać swoją pasję dalej. Kurs nie wymaga wcześniejszego przygotowania rysunkowego.
Previous
Next

kursy wakacyjne

W wakacje realizujemy ten kurs w tygodniowych modułach, od poniedziałku do piątku od 10:00 – 13:00 w terminach:

  • 3 – 7 lipca
  • 10 – 14 lipca
  • 17 – 21 lipca
  • 24 – 28 lipca
  • 31 lipca – 4 sierpnia
  • 7 – 11 sierpnia
  • 14 – 18 sierpnia
  • 21 – 25 sierpnia
  • 28 sierpnia – 1 września

420 zł / tydzień (15 godzin zegarowych zajęć)

 

Zajęcia odbywają się w Krakowie, przy ul. Westerplatte 3/3.

 

 

Kurs digital painting - Projektowanie postaci (Kraków)

Previous
Next
Kurs projektowania postaci zalecany jest osobom średniozaawansowanym, które mają chociaż niewielkie doświadczenie w digital paintingu lub przeszły kurs podstawowy.
Na kursie dostaniesz zadanie – projekt postaci, niekoniecznie humanoidalnej ;). Dowiesz się, jakie są sposoby pracy nad projektem oraz jak szukać referencji i wiedzy potrzebnej do stworzenia konkretnego conceptu.
Na zajęcia dowiesz się, jakie są dwie podstawowe metody szkicowania postaci: szkic linearny i walorowy.
Poznasz różne sposoby nadawania koloru: kolorowanie prac przygotowanych wcześniej w skali szarości lub pracowanie od początku na plamach barwnych.
Nauczysz się nadawać conceptom odpowiedni poziom szczegółów i poznasz techniki przy tym pomocne.
Wyjdziesz z tego kursu z kilkoma gotowymi, autorskimi projektami postaci, które wzbogacą Twoje portfolio.

Kurs digital painting od podstaw (Kraków)

Kurs od podstaw jest przeznaczony dla osób, które nigdy nie miały do czynienia z digital paintingiem lub postawiły w tej dziedzinie dopiero pierwsze kroki. Na kursie nauczysz się:
Poznasz najważniejsze funkcje programów graficznych używane przy digital paintingu. Posługujemy się programami Photoshop i Krita, jeżeli korzystasz z innego programu, zalecamy samodzielne zapoznanie się z jego interfejsem przed rozpoczęciem kursu.
Dowiesz się, jak działa światłocień oraz jak za pomocą walorów budować kompozycję i przestrzeń na swoich pracach.
Malowanie z natury to ćwiczenie, które pozwala mocno rozwinąć widzenie przestrzeni i perspektywy, ale także umiejętność oddawania faktur materiałowych i kształtów różnych obiektów. Dowiesz się, jak pracować na warstwach i szkicować.
W tworzeniu krajobrazu poznasz zasady perspektywy geometrycznej i powietrznej, dowiesz się, jak budować klimat i przestrzeń na obrazie, a także poznasz kolejne narzędzia takie jak np. maski przycinające.
Wprowadzimy Cię w podstawy anatomii. Dowiesz się, jak ćwiczyć, żeby osiągać w tym arcytrudnym temacie coraz lepsze rezultaty.
Portret to ulubiony temat większości kursantów. Poznasz sposoby szkicowania głowy i twarzy zgodnie z zasadami anatomii, sposoby malowania światła i detali ludzkiej twarzy.
Zastosujesz poznane zasady anatomii do stworzenia realistycznej postaci lub conceptu.
Previous
Next

Kurs Blender 3D (Kraków)

Previous
Next
Blender to obecnie najpopularniejszy program do modelowania 3D i animacji. Dzięki temu, że jest całkowicie darmowy, stał się najpopularniejszym narzędziem 3D w branży gier i filmów. W czasie zajęć nauczysz się m.in.:
Poznasz najważniejsze funkcje, dowiesz się, jak dostosować interfejs do swoich potrzeb i nawigować w pliku.
Nauczysz się modelowania organicznego i hard surface.
Nauczysz się tworzyć i stosować tekstury w modelach 3D.
Stworzysz materiały przy użyciu node editora.
Nauczysz się renderowania zbudowanych przez siebie obiektów i scen.
Stworzysz postać, głowę lub zwierzę stosując narzędzie do rzeźbienia.
Stworzysz szkielet postaci, służący do animacji.

Instruktorzy

poznaj nasz zespół

Agnieszka Antosiewicz

Agnieszka Antosiewicz

2d digital tutor

Swoją przygodę ze sztuką zaczęła od malarstwa olejnego, co doskonale widać w malarskim stylu jej grafik. Od 2012 roku zajmuje się digital paintingiem, od trzech lat prowadzi kursy digital paintingu od podstaw i zaawansowane. Absolwentka Wydziału Sztuki UP w Krakowie.

Aleksandra Klepacka

Ziemowit B

2d digital tutor

Pasjonatka malarstwa olejnego, studentka Malarstwa na ASP w Krakowie, absolwentka studiów podyplomowych Grafika Komputerowa i DTP oraz oczywiście digital painter. Tworzyła ilustracje m.in. dla Curseborn Saga, ORaFilms a także okładki i ilustracje do wielu książek. Prowadzi kursy digital painitingu oraz tradycyjnego rysunku i malarstwa w szkole rysunku Domin Kraków.

Gabriela Głowacka

2d digital tutor

Studentka architektury, nauczycielka rysunku tradycyjnego w szkole rysunku Domin Kraków oraz digital paintingu dla młodzieży <15.

Albert Jarzyna

3d digital tutor

Pasjonat modelowania 3D. Udowodni Ci, że Blender wcale nie jest taki straszny, jaki się wydaje, gdy otwierasz go pierwszy raz!

Jesteś zupełnie początkujący?

Weź udział w kursie online Photoshop lub Krita, dzięki czemu nauczysz się podstaw digital paintingu. Jeśli po ukończeniu tego kursu zapiszesz się na kurs stacjonarny w Krakowie, zwrócimy Ci pieniądze za kurs online!

Nadchodzące terminy

Sprawdź terminy nadchodzących kursów digital painting w Krakowie.

Opinie o kursie

ZOBACZ CO MÓWIĄ O NAS ABSOLWENCI

Zapisz się na kurs stacjonarny

Zapraszamy do zapisów na kursy digital painting w naszym studiu w Krakowie!

FAQ

Sprawdź odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania o naszych krakowskich kursach digital painting.

Nie jest to konieczne. Możesz zacząć swoją przygodę z twórczością od digital paintingu i w trakcie tworzenia swoich pierwszych prac poznawać podstawowe zasady perspektywy czy kompozycji.

Oczywiście osoby z solidnym przygotowaniem malarskim bądź rysunkowym szybko przeniosą zdobyte wcześniej tradycyjne umiejętności na prace w nowej technice, ale jeżeli Twoim celem jest nauka digital paintingu, możesz zacząć od tej techniki.

Jeśli chcesz doszlifować swój rysunkowy lub malarski warsztat, to polecamy kursy tradycyjne w zaprzyjaźnionej szkole rysunku.

Na zajęciach digital painting potrzebny jest własny laptop i tablet. Istnieje możliwość wypożyczenia tabletu na czas kursu w cenie 100 zł za cały kurs (można go zabrać na cały czas trwania kursu do domu).

Na zajęciach Blender 3D potrzebny jest laptop oraz myszka komputerowa (tablet jest zbędny).

Do zajęć digital painting polecamy programy Photoshop (płatny – 12,29 euro /miesiąc) lub Krita (darmowy).

Możesz też korzystać z innych programów graficznych, ale zalecamy przed zajęciami samodzielnie zaznajomić się z interfejsem i rozmieszczeniem najważniejszych narzędzi, ponieważ nasi prowadzący znają w stopniu zaawansowanych programy Photoshop i Krita.

Na zajęciach Blender 3D potrzebny jest program Blender (darmowy) w wersji 2.91 lub wyższej.

Zajęcia odbywają się w naszym studio przy ul. Westerplatte 3/4 w Krakowie. Jeżeli nie masz możliwości przyjeżdżać do Krakowa, zapraszamy do udziału w mentoringu lub kursie online.

Tak, jeżeli z jakichś powodów nie udało Ci się dotrzeć na zajęcia, możesz odrobić nieobecność na zajęciach innej grupy. Żeby skorzystać z takiej możliwości, skontaktuj się ze swoim prowadzącym i uzgodnij termin odrobienia.

KONTAKT

Masz pytania? Napisz do nas!